Skanery kodów kreskowych mają różnorodne wersje

Skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych

Świat jest dzisiaj pełny różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń, które naprawdę bardzo znacząco mogą nam ułatwiać życie. Nic więc w tym dziwnego, że tak chętnie i często z nich korzystamy. Warto tutaj pamiętać także o tym, że jest na rynku także wiele takich urządzeń, które bardzo znacząco ułatwiają nam pracę. Przykładem tego są chociażby urządzenia, które popularnie wykorzystuje się w przypadku na przykład dużych sklepów. Mam na myśli naturalnie specjalne skanery, którymi osoby obsługujące klientów przy kasie skanują produkty i nabijają je do rachunku. To urządzenie pozwoliło sprawnie funkcjonować wielkim marketom. Czy wyobrażacie sobie taki market i setki ludzi stojących w kolejkach bo wszystko podlicza się na kartce?W przypadku marketów są to oczywiście najczęściej bardzo duże skanery kodów kreskowych, które wbudowane są niejako w kasę. W markecie kasą jest duże stanowisko wyposażone w drukarkę do paragonów, klawiaturę, ekran, często wagę oraz właśnie skanery. Są to duże urządzenia w których promień skanującego światła jest rozszczepiany przez niewielki pryzmat zamontowany w urządzeniu. Dodając do tego specjalnie zaprojektowany system lusterek mamy skaner, który radzi sobie nawet z lekko nieczytelnymi kodami. Wystarczy przeciągnąć produkt nad skanerem i prawie zawsze kod zostanie z niego sczytany.

Bardzo popularne są także specjalne skanery ręczne. Są one szczególnie chętnie wykorzystywane w małych sklepach. Skanery kodów kreskowych w tym wypadku podłączone są poprzez specjalny przewód do kasy czy też komputera, a pracownik poprzez naciśnięcie guziczka odczytuje dany kod. To na pewno wygodne narzędzie. Taki skaner sprawdza się także w marketach budowlanych. Pracownik nie położy wielkich rzeczy na taśmie, a więc podchodzi do wózka z małym skanerem i odczytuje kody.

Te małe Skanery Kodów Kreskowych mają także swoją wersję bezprzewodową. Jest ona droższa, ale zdecydowanie jeszcze bardziej wygodna. Kabel nigdzie się nam nie plącze, skaner ma wbudowane własne zasilanie, a więc praca z nim jest naprawdę prosta. Oczywiście skanery różnią się między sobą także wyglądem, chociażby w zależności od tego jaka firma go wyprodukowała.