Kasa fiskalna dla prawnika zmienia spojrzenie na bezpieczeństwo usług

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Czasem naszym władzom przychodzą do głowy pomysły, które okazują się mieć naprawdę ogromny sens. Zazwyczaj chodzi naturalnie o pieniądze, a więc o to, aby jak najwięcej funduszy trafiało do budżetu państwa, ale jednocześnie przy okazji są przypadki, gdzie zyskują na tym także sami ludzie, w tym wypadku klienci. Chodzi bowiem o fiskalizację działalności gospodarczych. Dzisiaj kasa w firmie nie jest wymagana tylko w sytuacja, gdy dana firma nie osiąga rocznego dochodu większego jak 20 tysięcy złotych. O ile duże firmy nie mogą myśleć o kombinowaniu tak już w przypadku tych niewielkich bardzo często dochodzi do zaniżania dochodów z premedytacją, a więc nie rozliczania się ze wszystkich zarobków, aby w ciągu roku ich suma nie przekroczyła tej „magicznej” kwoty. Są takie działalności gospodarcze, w których to brak kasy wpływa tak naprawdę na bezpieczeństwo ludzi korzystających z tych usług.
Doskonałym tego przykładem są prawnicy pracujący w swoich prywatnych kancelariach. Udzielają oni nam porad prawnych, załatwiają wiele poważnych dla nas spraw, ale jednocześnie niestety gdy przychodzi do płacenia za to wszystko to najczęściej o paragonie możemy zapomnieć, chyba że potrzebujemy fakturę. Kasa fiskalna dla prawnika staje się jednak obowiązkowa od 2015 roku i choć chodzi na pewno o to, aby prawnicy jawnie prowadzili swoje działalności i odprowadzali wysokie podatki, to jednak zyskają na tym także klienci takich specjalistów.Przepisy nie dotyczą jednak tylko prawników. Kasa fiskalna dla prawnika będzie obowiązkowa od 1 marca 2015 roku, ale dokładnie te same przepisy tyczą się prywatnych gabinetów lekarskich, warsztatów mechanicznych, stacji diagnostycznych, salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. We wszystkich tych przypadkach nie istnieje już zwolnienie z posiadania kasy w postaci dochodu mniejszego niż 20 tysięcy złotych.

Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że kasa fiskalna dla prawnika spowoduje częściowy wzrost cen usług prawników, ale z drugiej strony dzięki temu możemy liczyć na wyższą jakość tych usług jak i oczywiście także większe bezpieczeństwo, gdyż w razie problemów mamy przecież paragon.a