Gdzie powinna znaleźć się kasa fiskalna dla lekarza?

Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów najpóźniej do 1 marca 2015 roku wielu polskich lekarzy, w tym dentystów będzie musiało zacząć stosować kasy fiskalne w swoich gabinetach oraz przychodniach. Jest to nowy obowiązek dlatego warto zastanowić się jak wybrać urządzenie, które idealnie dopasuje się do potrzeb lekarza oraz dlaczego nie warto zwlekać z zakupem odpowiedniego urządzenia i gdzie powinno się znaleźć.  Jeżeli sami nie potrafimy podjąć decyzji i wybrać właściwego modelu kasy możemy skorzystać z porady specjalisty, czyli serwisanta kas.

Lekarze świadczący swoje usługi bezpośrednio na rzecz pacjentów, aż do końca 2014 roku korzystali ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy pomocy urządzeń rejestrujących. Jednak wraz z dniem 1 stycznia 2015 roku przepisy zmieniły się i kasa fiskalna dla lekarza stała się koniecznością.

Odpowiednie urządzenie rejestrujące dla lekarza powinno być niewielkich rozmiarów, lekkie i wyposażone w wydajny akumulator. Możemy postawić je w gabinecie na biurku czy stole, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Jednak to nie wszystko. Lekarze często jeżdżą do pacjentów na wizyty domowe lub przejeżdżają z jednego gabinetu do drugiego. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się kasa mobilna, której wytrzymały akumulator będzie pracować cały dzień bez podłączania do zasilania zewnętrznego. Może ona być jednocześnie kasą stacjonarną. Tego typu kasa fiskalna dla lekarza posiada dużą bazę towarową, intuicyjne menu i szybko pracuje.

Ważnym czynnikiem w kasach mobilnych jest również  elektroniczna kopia paragonu. Wszystkie potwierdzenia zapisują się w pamięci urządzenia zamiast na drugiej rolce papieru. Tego typu rolki trzeba przechowywać 5 lat i często blakną. Dlatego warto skorzystać z tej nowej opcji i pożegnać się z zajmującymi sporo miejsca rolkami. Jest do opcja bardzo praktyczna dla lekarzy. Warto również pamiętać, że kasa fiskalna dla lekarza powinna być bezawaryjna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu będzie służyć na długie lata.